Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Pozyskaj wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, albowiem odpowiednia troska im poświęcona zapewni ci zdrowie oraz krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najistotniejsze zmiany, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu życia.

Na początku w wieku płodowym

Sposób powiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec albo jako viagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym występuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do przeróżnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym skutkiem pracy testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj potencja